Anasayfa » Kültür Karıncaları

KÜLTÜR KARINCALARI BEŞİKTAŞ'TA

2015'in ilk Kültür Karıncaları Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri olacak!

Kültür Karıncaları Eğitim Modeli

Vakfımız tarafından geliştirilmiş olan bu özgün eğitim modelinin amacı, çocuklarda ve gençlerde kültürel mirasa duyarlılığı artırmak ve kentlilik kültürü bilinci oluşturmaktır.

Kültür Karıncaları Etkinlikleri

“Kültür Karıncaları Projesi”nde tüm etkinlikler çocuklara “Kültür Karıncaları Eğitim Modeli” temel alınarak “bilgi”, “beceri” ve “tutum” kazandıracak biçimde kurgulanmıştır.

Kültür Gönüllülerinin Eğitimi

Vakfımız tarafından düzenlenen özel eğitim ile Kültür Gönüllülerinin bir yandan Kültür Karıncalarını eğitmeleri, diğer yandan da onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

Europa Nostra Ödülü

2009 Yılı Avrupa Birliği - Europa Nostra Kültürel Miras Ödülü, "eğitim ve bilinç geliştirme" kategorisinde Kültür Karıncaları'na verildi.

Duyurular

Nisan 2015'te KASTABALA'ya yeniden gidiyor...

ARTEMIS PERASIA RAHİBELERİNİN KENTİ KASTABALA-HİERAPOLİS'TE “BİR SÜTUN DA SEN DİK”

HİCİV, PROPAGANDA ve SAVAŞ: Yüzüncü Yılında KARİKA...

Panel: Turgut Çeviker, Doç. Dr. Ahmet Kuyaş, İzel Rozental
17 Aralık 2014 Çarşamba 19.00-21.00 Notre Dame de Sion Fransız Lisesi

Kuzgun Acar Bilgilendirme Afişi Asıldı...

Kuzgun Acar'ın İMÇ'de bulunan soyut kompozisyon heykelinin restore edildiğini bildiren bir bilgilendirme afişi 12.07.2014 tarihinde eserin bulunduğu duvara asıldı.

Selçuklu Halıları Bölümü Eklendi 09.07.2014...

ASYEP (Anadolu Selçuklu Yapı Envanteri Projesi) çalışmaları çerçevesinde Sanat Tarihçisi Selman Kardeşlik tarafından hazırlanan Anadolu Selçuklu Halıları Bölümü eklendi.

Kuzgun Acar Konservasyonu Hakkında.....

Kuzgun Acar’ın İMÇ’de (İstanbul Manifaturacılar Çarşısı) bulunan Kuşlar Heykeli'nin restorasyonu, Mimar Sinan Üniversitesi’nden konservasyon uzmanı Özer Aktimur’un atölyesinde devam ediyor.

"Bir Sütun da Sen Dik" Projesi Konferans...

Perge Antik Kenti’nde ‘Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’ tarafından gerçekleştirilen “Bir Sütun da Sen Dik” kampanyası 2014 Europa Nostra Ödülleri kapsamında "Special Mention of the Jury" sertifikası aldı.


Tüm Duyurular


Bizden Haberdar Olun!