Anasayfa » Kültür Karıncaları

Kültürel değerlerin zenginliği açısından dünyanın en önemli coğrafyasında yer alan ülkemizde bu değerlerin korunmasında ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bireylerin çocukluk döneminde edindiği bilgi, beceri ve tutum, erişkinlik dönemini kapsayan kalıcı değişikliklere neden olmaktadır. Çocuklara çevrelerindeki kültürel değerleri duygusal zekâlarına hitap edecek biçimde sevdirerek tanıtmak “koruma” bilincini geliştirecektir. Kültür Karıncaları Eğitim Modeli, bu veriler dikkate alınarak eğitimci, pedagog, sanat tarihçisi ve psikologlardan oluşan bir ekibin katkıları ile geliştirildi.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta!

2015'in ilk Kültür Karıncaları Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri!

Kültür Karıncaları Eğitim Modeli

Vakfımız tarafından geliştirilmiş olan bu özgün eğitim modelinin amacı, çocuklarda ve gençlerde kültürel mirasa duyarlılığı artırmak ve kentlilik kültürü bilinci oluşturmaktır.

Kültür Karıncaları Etkinlikleri

“Kültür Karıncaları Projesi”nde tüm etkinlikler çocuklara “Kültür Karıncaları Eğitim Modeli” temel alınarak “bilgi”, “beceri” ve “tutum” kazandıracak biçimde kurgulanmıştır.

Kültür Gönüllülerinin Eğitimi

Vakfımız tarafından düzenlenen özel eğitim ile Kültür Gönüllülerinin bir yandan Kültür Karıncalarını eğitmeleri, diğer yandan da onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

Europa Nostra Ödülü

2009 Yılı Avrupa Birliği - Europa Nostra Kültürel Miras Ödülü, "eğitim ve bilinç geliştirme" kategorisinde Kültür Karıncaları'na verildi.

Duyurular

Mütevelli Heyeti Üyemiz Prof. Dr. Semra Germaner...

Tüm sevenlerinin, akademinin ve sanat dünyasının başı sağ olsun.

Kapalıçarşı Projemiz Abu Dhabi'deydi...

Proje Koordinatörü Dr. Nurcan Yalman proje çıktılarını 14 Nisan'da New York Üniversitesi'nin Abu Dhabi'de düzenlediği Connected Through Heritage Developing Regional Networks Workshop etkinliğinde sundu

ASYEP 360 çekimleri Konya'da devam ediyor...

Beş Anadolu Selçuklu yapısının daha 360 derecelik iç ve dış mekan görüntüleri yakında ASYEP sayfasında erişime açılacak

Kuzgun Acar İstanbul Art News dergisinin Nisan 201...

"Rengarenk Bir Kuzgun"


Tüm Duyurular


Bizden Haberdar Olun!Barbaros Bulvarı, Pınar Apt. No:163 K:4 D:7 34349 Balmumcu / İstanbul
Tel : (212) 347 24 25 Faks: (212) 347 24 26
E-posta : [email protected]